Kolejny sukces fizyków z Vicuny

15 maja 2019 roku ogłoszone zostały wyniki  Polsko - Ukraińskiego Konkursu Fizycznego Lwiątko organizowanego przez Fundację Młodych Fizyków pod patronatem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Do boju z rówieśnikami z całej Polaki ruszyło w kwietniu aż 35 uczniów i uczennic Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek  (gimnazjum i szkoły podstawowej), a aż  trójka  z nich zdobyła miejsca premiowane i zaszczytne tytuły TAONÓW .

W kategorii szkół podstawowych  byli to SZYMON DUDEK  KAROLINA GRĄDZIEL, a wśród gimnazjalistów  JAKUB PAŃTAK.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapewniamy, że nagrodzimy Ich gromkimi brawami na ceremonii  wręczania dyplomów z wizerunkiem Lwiątka.

• Poniedziałek 2019-08-19, 20. tydz. zwykły
    Pewien człowiek zbliżył się do Jezusa i zapytał: „Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?” Odpowiedział mu: „Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania”. Zapytał Go: „Które?” Jezus odpowiedział: „Oto te: nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego jak siebie samego”. Odrzekł Mu młodzieniec: „Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?” Jezus mu odpowiedział: „Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną”. Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Jesteś tutaj: Strona główna Osiągnięcia Kolejny sukces fizyków z Vicuny